Zabiegi oczyszczające są podstawową formą pielęgnacji skóry twarzy u każdego. Jednak podstawą jest dobranie odpowiedniego zabiegu w zależności od wieku, rodzaju skóry, pory roku, pożądanego efekt i inwazyjności zabiegu. W naszym gabinecie proponujemy:

 

PEELING KAWITACYJNY

Peeling zaliczany do peelingów fizycznych. Jest to zabieg oczyszczający skórę bezinwazyjnie i bezboleśnie za pomocą ultradźwięków. Usuwając martwe komórki skóry bezdotykowo powoduje przede wszystkim oczyszczenie skóry. Po zabiegu skóra jest rozjaśniona, gładka i lepiej absorbuje substancje aktywne z kosmetyków.

Przeciwwskazania: ciąża, rozrusznik serca, aparat na zębach lub inne metalowe implanty/ ciała obce w organizmie, uczulenie na prąd, aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne

 

PEELING ENZYMATYCZNY

Peeling polecany każdej skórze, zwłaszcza delikatnej, wrażliwej, naczyniowej, trądzikowej. Podstawą działania peelingu to jego skład. Bazą peelingu enzymatycznego są enzymy np. owocowe, które działają na skórę bez potrzeby pocierania.

 

PEELING DROBNOZIARNISTY/GRUBOZIARNISTY

Peeling mocniejszy od peelingu enzymatycznego. Polecany w szczególności skórom palaczy, tłustym i poszarzałym. Jego siła działania uzależniona jest od siły masowania. Peeling gruboziarnisty nie jest wskazana dla cer trądzikowych i wrażliwych.

 

PEELINGI CHEMICZNE

 

Peelingi chemiczne dostępne w naszej ofercie posiadamy z firmy MEDIDERMA, które mają działanie silnie regenerujące i odnawiające skórę.

W celu osiągnięcia pożądanego efektu należy wykonać serię minimum 6 zabiegów , średnio co dwa tygodnie. Jednakże częstotliwość dobierana jest indywidualnie w zależności od reakcji skóry i rodzaju peelingu.

Przeciwwskazania: ciąża i okres karmienia, pochodne witaminy A,opryszczka, miejscowe stany zapalne, depilacja, terapia retinoidami.

 

FERULAC PEEL CLASSIC

12% kwas ferulowy i 5% florentyny. Kwas ferulowy neutralizuje wolne rodniki i zwiększa działanie witamin C i E, chroni przed promieniowaniem UVA i UVB minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce w DNA komórkowym. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu.

Wskazania: fotostarzenie, melasma, przebarwienia posłoneczne.

FERULAC VALENCIA PEEL

10% kwas trójchlorooctowy, 6% kwas ferulowy, 5% kwas salicylowy, 1% witaminy C , 1% alfa-arbutyna. Synergia składników antyoksydacyjnych i keratolitycznych. Połączenie substancji daje ochronę skóry przed fotouszkodzeniem, pobudza wymianę naskórkową, stymuluje tworzenie nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Wskazania: fotouszkodzenie skóry twarzy, dekoltu i rąk.

DNA RECOVERY PEEL

14% kwas ferulowy - pierwszy peeling nanotechnologiczny naprawiający uszkodzenia DNA. Kwas ferulowy neutralizuje wolne rodniki i zwiększa działanie witamin C i E, chroni przed promieniowaniem UVA i UVB oraz wzmacnia działanie innych fotoprotektorów, redukuje stan zapalny i rumień, hamuje aktywność tyrozynazy.

Wskazania: fotostarzenie, chronostarzenie, rogowacenie słoneczne. Wsparcie terapii melasmy i trądziku.

AZELAC - ŻEL ZŁUSZCZAJĄCY

20% kwas azelainowy, 4% kwas mlekowy, 2% wyciąg z ostropestu. Kwas azelainowy ujednolica koloryt skóry, kontroluje zmiany skórne związane z trądzikiem ( reguluje namnażanie bakterii, nadmierne wydzielanie sebum) , z trądzikiem różowatym ( redukuje zaczerwienienie, krosty, grudki). Ma właściwości normalizujące proces keratynizacji i regulujące pigmentację skóry.
Wskazania: trądzik różowaty, trądzik, melasma, przebarwienia.

PRX - T33

PRX - T33 nie jest klasycznym peelingiem. To prawdziwie regenerujący i liftingujący zabieg dający natychmiastowy efekt,przeznaczonym do wszystkich typów skóry i odpowiednim do stosowania o każdej porze roku. PRX-T33 to nie ablacyjna stymulacja chemiczna skóry właściwej, biorewitalizacja skóry bez igieł. Przełomowe połączenie składników takich jak m.in. TCA czy kwas kojowy sprawia, że jest to peeling całkowicie nieagresywny a zarazem niezwykle skuteczny. Posiada właściwości liftingujące, zagęszczające i odżywiające skórę, stymulując ją do wewnętrznej odnowy. Niweluje przebarwienia, niedoskonałości skóry nie powodując przy tym podrażnienia. Peeling PRX - T33 jest świetną alternatywą dla osób poszukujących zabiegów bezpiecznych, nieinwazyjnych, szybkich oraz dających natychmiastowy efekt zdrowej i pięknej skóry.

 

Pielęgnacja pozabiegowa
Skóra po zabiegach z peelingami jest delikatna, wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. W związku z tym po zabiegu dobieramy indywidualnie, w zależności od rodzaju skóry, pielęgnację domową.Dostosowanie się do powyższych zaleceń jest bardzo ważne aby uzyskać optymalne rezultaty kuracji.

W naszym gabinecie stosujemy kilka rodzajów peelingów. W zależności od oczekiwań i potrzeb klienta dobierany jest odpowiedni peeling. Wybór właściwego preparatu zależy również od fototypu i rodzaju skóry, od jej wrażliwości i reakcji oraz dotychczasowej pielęgnacji.

 

 

 

Zadzwoń teraz i umów się na peeling!
  tel. kom. 885 116 666, tel. 81 442 04 38

Slim Line Centrum Nowoczesnej Kosmetyki:
Lublin, ul. Wileńska 2 F lok.01